Dog dancing

 

Dog dancingu se s Rockym věnuji už od doby, kdy byl malé štěňátko. Mám knížku o DD a podle ní jsem ho začala učit různé prvky a cviky. Nejdříve jsme začali s chůzí mezi nohama ( podávat packy už uměl a základní cviky z poslušnosti už také ). Rockymu bylo myslím něco kolem 4 měsíců a na to jaký to byl prcek se to naučil hodně rychle. A jak následoval první úspěch, začali jsme se cviků učit postupně víc a víc. Myslím že je to pro psa ( zvlášť flatíka ) velká zábava a pes má při tom možnost myslet a něco nového se naučit. Postupně sem budu připisovat další cviky které umíme s popisem jak je naučit. Tak snad se něco dovíte :)

Moje knížka 

autor : Kateřina Lerlová

 

Proplétání mezi nohama - směr dopředu 

postup : vezměte si piškot ( nebo prostě nějaký pamalsek), nakročte pravou nohou a za piškotem veďte pse pod nohou a postupně jděte dopředu, se stálým proplétání piškotku a navádění pejska za ním. Při tom říkejte nějaký charakteristický povel, který budete chtít na tento cvik používat. Já osobně používám ,, podlez '' zdá se mi to celkově zvučné a pes si to rychle zapamatuje. Přes den se cvik párkrát zopakuje. Při prvním učení to chce pevnější nervy a opakovat to třeba s přestávkama během celého dne, do té doby, než pes neví zhruba co a jak má dělat. Tento cvik si většina psů ( kterým se chce myslet a spolupracovat ) celkově rychle zapomatuje. Cvik můžete zkoušet každý den chviličku třeba dopoledne a pak odpoledne znova. Dobré je ale i cvičit jeden den a druhý nechat psa ,, vydechnout '', některým psům to pak půjde mnohem líp a tenhle postup obden se jim bude zamlouvat. Po několika dnech to pejsek bude umět moc dobře. Rocky to uměl skoro perfektně už během prvního dne ( a pozor, ve věku pouhých 4 měsíců !!! ), ale tohle cvičení má i jednu nevýhodu : na konci dne Vás budou pořádně bolet záda, ale podle mě to za to stojí :)

 

Přeskakování přes nohy

Nastavím nohy s povelem ,,hop,, a Rocky přeskakuje. Nacvičit je to celkem lehké. Pamlsky + pochvala + trpělivost = úspěch. :)

 

 

Obíhání kolem pána - pravo, levo

postup : zase jako v proplétání pod nohama se pes navádí pamlskem kolem vaší osy. Navrhuji používat povel ,, oběhni '' a naučit jednotlivé strany. Já osobně na každou navedu Rockyho rukou, aby věděl na kterou má jít. Postupným trénováním se to pes rychle naučí a je to výhodný povel i při tom, když se vám zamotá do vodítka a potřebujete aby Vás oběhl třeba na levo, nebo v dalších každodeních situacích :)

 

Otáčení psa - doprava, doleva

postup : navádění psa aby se otočil dokolečka, zas epomocí pamlsku. Já používám povel ,, otoč ''. Tenhle cvik taky patří k těm lehčím a opakováním se ho pes rychle naučí. Nedávám slovní povel pro otáčení doprava, nebo doleva, ale naznačím mu vždy rukou na kterou stranu se má otočit. Rocky otočku používá i v běžných situacích a to při tom, když je štěstný a někam běží, tak se při tom v běhu otáčí :D

 

 

Poklona

postup : Tenhle cvik už patří k trošičku složitějším. Vycházíme z povelu lehni. Stoupneme si k psovi bokem a dáme pamlsek před psa, spíše pod něj, aby se musel ohnout a při tom se řekne povel lehni, ale pes se nenechá uplně lehnout, protože mu rukou podepřete bříško, aby zůstal v poloze poklony : lokty se dotýkají země. Postupně opakujeme a odměňujeme a měníme povel lehni na ,, poklona ''. Chce to trénink, někteří psi mají tendenci si lehat, ale cvičením se to naučí. Nakonec už si můžete stoupnout před psa a zkoušet to ze předu. Když tak s rychlým zásahem, aby si nelehnul.

 

Práce tlapek

 Rocky umí podávat packy na ruku, plácni, podávat packy na nárt nohou i na kolena a držet nohu i deštník, umí i pac na dálku ,, mávej ,,

 

BANG !

( neboli mrtvolka )  

Vždy vytvořím z ruky pistoli, ,,zmáčknu spoušť,, a řeknu BANG! Rockyho jsem naučila že musí spadnout a převrátit se břichem vzhůru a dělat že je mrtvý :) Fotka vypadá takto: 

TAXI ! 

( alá cirkus Humberto )

Rocky stojí a na něm sedí čivava Febe, je to společný trik založený na rovnováze a trpělivosti psa :) 

 
Vítejte na mých stránkách ! ♥

Ahooj, já jsem Rocky ( papírovým jménem Arwi  Caro Bohemia Tilia) a moc Vás vítám na mých stránkách a srdečně Vás zvu na virtuální prohlídku do mého pelíšku !