Novinky 2013

 

28.10

Už dlouho jsem nepsala na web, tak to musím honem napravit :) 

Takže od začátku :

28.9. jsme teda byli na PZ v Brně v Ivančicích, ze kterých jsme ale bohužel vypadli :( Vylosovali jsme si číslo 9 a jako první disciplínu jsme šli na vlečku srstnaté ( králíka) Rocky ji vypracoval pěkně, dostal plný počet 4 body, za nos taky 4 a ze přinášení malá 3, protože mi králíka donesl obloukem. Po zhruba 1,5 hodině, kdy jsme obešli a vyškrábali se na pole přes další pole a pauze jsme šli na vlečku pernaté ( bažanta ). S ní měl Rocky problém vždy prvních 50 metrů šel po stopě a potom ho to začalo stáčet nahoru, po třetím nasazení už nevěděl a hrozně se snažil a nakonec stopu šel a zase zaběhl za horizont a po mučivé minutě se vrátil a bažanta NESL !!! Byla to velká úlevy, i když mi už bylo jasné, že s největší pravděpodobností vypadneme. Rozhodčí sami uznali, že tady bývají stáda prasat a že nejspíš po tom poli přešlo celé stáfo i podle stop a pach d¨stáda divokých prasat, oproti mrtvému bažantovi je opravdu silný, takže to pro Rockyho bylo velmi složité. Bohužel Rocky měl čas 10:20, tudíž 20 sekund po limitu a dostal známku 0 a tímto jsme ze zkoušek vypadli.. Bylo mi to moc líto, ale nebyla jsem nijak zklamaná z Rockyho, protože ten odvedl dobrý výkon a mooooc se snažil, takže mi tímto udělal snad i radost a zkoušky zkusíme znova až na jaře, kdy je snad už složíme !  

 

25.9.

Během měsíce jsme pořádně trénovali na PZ, na které jdeme už 28.9. tak nám držte palce a tlapky ! Budou to zase nervy, ale Rocky teď pracuje moc hezky a tak doufám že je složíme a že se Rocky bude snažit pěkně pracovat a nekravit. :)) Tak uvidíme, jak se nám povede.

Byli jsme ještě na jednom nácviku u Yvettky a tentokrát nás bylo víc, 2 flatíci + 3 labradoři a další dva, necvičící :)) Rocky se snažil a jen marking se mu nepovedl, protože po vyslání vyběhl do potoka a ne pro bažanta, ale na další pokus už pěkně donesl. 

21. Jsme se byli juknout i s Rockym na klubové výstavě retrieverů v Oslavanech, jako vždy krásná akce ! Moc rádi jsme se zase po pauze sse všema viděli a příště už se snad Rocky bude vystavovat. Rockymu se zase mezi psy hrozně líbilo a tahal jako blázen, tak už se těch zkoušek děsím :D

Vystavovala jsem Týnku ( Grácie Oasis of Peace) od Dany Maurerové a dostali jsme VD, protože paní rozhodčí myslí že Týnečka ještě potřebuje čas na dodělání. Byla moooc šikovná a krásně jsme si společně zaběhali.

Yvett a její Abbey dostaly VN1, BOB puppy a pak s Lukym taky VN1, BIS puppy ! ♥ Tímto jim ještě moc gratulujeme a to i Elišce Blažkové a Teddymu, kteří si vyběhali V1 CAC ve třídě otevřené a Andy Řezníčkové za V se Sissinkou, V2 s Griffečkem a V1 s Ellinkou :)

Byl to zase nádherný den plný flatích miláčků ♥

 

24.8.

Byli jsme na nácviku PZ u Yvettky Holíkové, cvičili jsme já a Rocky, Yvett a Jingles a Alena s Rose ( curly coated retriever ). Rocky šel poprvé vlečku dlouhou 150m s bažantem a dvojitým zalomením, nešel přesně po sopě, ale spíš vedle ní a načichával si stopu, kterou nakonec pěkně vypracoval a bažanta přinesl. Jingles a Rose si vedly taky skvěle a my jsme obdivovali Rose jak s přesností a klidem ( opak flatí zběsilosti a rychlosti ) pěkně vypracovává stopu. Další byl ,, čtverec,, slídění s dohledávkou, Rockymu to šlo krásně a na výstřel začal krásně hledat v místě ve kterém se nacházel, jako znamení že ,, padla zvěř ,, krásně dohledal a opět zase nádherně s předsednutím donesl. Holky si vedly taky pěkně, jen obě ze začátku běžely ke strouze na místo směrem kterým se jim ukázalo. Další byla vlečka zajíce, Rocky ho v životě neviděl, ale i tak vlešku pěkně vypracoval, sice se musel nasazovat 2x, protože se v prudkém zlomu ztratil, ale potom došel a donesl i zajíce se kterým se v životě nesetkal. Pak následoval markling, který useděl a jen musel přečurat místo kde se před ním vyčurala Rose, takže dostal nadané, ale hned potom vyrazil přesně na místo dopadu bažanta a přinesl. Cestou zpátky k autům ( jízda k rybníku ) jsme si vyzkoušeli chůzi u nohy a pak si děcka společně pohráli a zařádili na krésné louce a vyráchali se ve strouze. Aport kachny z hluboké vody se mu taky povedl a nepustil, držel a pěkně donesl nahoru až do mých rukou. Holky se tak trochu naučili pokládat zvěř a tak kachnu při výstupu z vody pouštěli, ale příště to určitě dopilují :)) Takže tento podzim se pokusíme určitě PZ složit, už si hledáme termíny zkoušek a půjdeme na ně zase společně s Yvettkou a její Jingles :)

Pak jsme se stavili na posezení a pokecání k Yvettě na zahradu a za její smečkou, která nás zase jako vždy zběsile s nadšením uvítala. Malá Abbey už krásně roste a už je z ní nohatá princezna.

Potom jsme ještě zajeli na výlet do Telče a prošli se po náměstí, zaveslovali na opravdu vražedných loďkách, Rocky si zaplaval a seznámil se s novými kamarády + se vyfotil s jeho novým autíčkem a ovečkou Shaun hihi :)))

 

12.8.

Poctivě trénujeme na PZ, uvidíme možná je ještě stihneme složit tento rok :)) O víkendu jsme Rocky a já navštívili kamarádku Míšu Gottfriedovou, která má ch.s. zlatých retrieverů Mon Mignon (,, Mon Miňon '' = moje zlatíčko ). Má dvě fenky GR Daphne a její dceru Fatimu + jorkšíra Mufina a 3 kočky. Blázni si nejdřív všichni pohráli a uvítali se na zahradě a pak začalo cvičení s koroptví. Cvičila jen Faťa a Rocky, který byl jako její učitel, protože Fatimce se zvěř moc nosit nechce. Rocky krásně cvičil a Faťa jakmile ho viděla, okamžitě vzala koroptev taky, aby Rocky nebyl jediný pejsek, který se chválil. Po cvičení jsme zůstali na zahradě a psi dál blbli, i když byli unavení, stejně si našli sílu jak si dál hrát na objímající se mědvědy. Byl to skvělý den, ve čtvrtek máme cvičení zase dohodnuté, tentokrát u nás a o víkendu zase u nich :) 

 

3.8.

Zůčastnili jsme se flatího srazu v Klučově u naší dobré kamarádky a chovatelky Yvettky Holíkové. Sešlo se něco kolem 25 FCR různého stáří, od nejmenších štěňátek až po staré ,, veterány ,, Jako vždy bylo to příjemné, až na to horko teda, které nás provází po celé prázdniny a ne ane zapršet. Pejsci se vyřádili, zaplavali si v rybníce, dokonce i v bazéně na zahradě, oblízali štěňátka a samozřejmě jim ani neuniklo hromadné krmení piškoty a loudění klobásek :)

Rocky byl moc hodný, na žádného pejska si nedovolil zavrčet, je to prostě príma kluk, pár psů se chytlo buď o aportek, ale po okřiknutí toho samozřejmě nechali a já byla moc ráda že Rocky se řadí mezi vzorňáky a nikoho neotravuje.

Jestli jste ještě na srazu u Yvett Holíkové nebyli, vřele doporučujeme příští rok přijet ! Bude již 8 ,, ročník ,, :)

Během prázdnin jezdíme na všemožné výlety, Rocky se už dokonce 2x projel na lodi a na šlapadle. Choval se vzorně a ikdyž jsem měla prvně strach, aby neskákal do vody jen seděl a pěkně se díval. Užíváme si společné procházky se psími přáteli a s čivavou Febe je učíme double dogdancingu. Ož umí pozice jako ,, hromadné BANG ,, ( dělají že jsou mrtví vedle sebe ) nebo dokonce i Flattaxi, Febe sedí Rockymu na zádech nebo na těle když leží :) 

 

20.7.

Dnes Rocky složil zkoušky SZVP ( speciální zkoušku vodní práce ) V I. ceně s 120b./136b. ! Byl moc šikovný a zkoušky byly moc příjemné, krácné prostředí posezení na myslivecké chatě s krásnou loukou a samozřejmě také vynikající občerstvení guláš z divočáka, cvíčková atd. Já jsem ale zrovna moc nejedla, protože jsem měla nervy na pochodu, z toho jak si povedeme a jak to zvládneme. Nejvíce jsem se bála práce ve vodě, ale tu Rocky krásně zvládl a kačenu ani jednou nepustil. Sice jsme měli ztížené podmínky, jelikož jsme byli rozděleni do 3 družstvech po 6ti a my šli na vodu až jako poslední kolem 13 : 00. Kačeny už byly ve špatném stavu po 12 psech a ve vodě zrovna moc neplavaly a spíše se potápěly, břeh byl hůže přístupný, protože tama proletělo už spousta psů a ve vodě bylo moc ,, pěkné ,, bahínko, takže na vodě 3 psi bohužel ze zkouček vypadli a plno jich uspělo jen tak tak. Jednomu ohaři se dokonce kačena uplně potopila na dno a rozhodčí museli vhodit jinou. Jsem na Rockyho moc pyšná, protože se snažil a ze strhnutí pár bodů si vůbec nic neděláme, byla to jeho první zkušenost s vodkamy a myslím že se jí krásně zhostil a ukázal své vlohy po mamince a tatínkovi a taky mu pomohly tréninky u Yvetty Holíkové jejíž Jingles odešla taky s I cenou a titulem CACT. :) Kája Poděšová s Brixie a Shiny odešli také v I. ceně a celou dobu nás nejvíce podporovali, jelikož jsem byli společně ve skupině a nervačili jsem tam spolu a nebo nadávali na podmínky u vody :)) Byl to skvělý ale unavující den a my jsme moc šťastní !    

 

Během poslední mezery v aktualizaci jsme se ještě účastnili dvou výstav jedné klubové výstavě v Humpolci, kde jsem si v otevřené třídě čítající 11 pejsů odnesli známku VD a potom i výstava Intercanis Brno, kde jsme v otevřené třídě získlai známku VD2 ze 3 psů. Pan rozhodčí řekl že potřebuje čas, ale jinak se mu Rocky líbil a chválil za pěkné předvedení. Rozhodli jsme se že toto byla naše poslední výstava tento rok, protože Rocky přece jen potřebuje čas, aby pěkně dospěl a uvidíme co příští rok. :) 

Potom jsem i vystavovala Atticuse Golden Paradise Valley který obsadil první místo se známkou VD1 ze 2vou. Panu rozhodčímu se nelíbilo postavení jeho zádě a předních tlapek. Ale i tak jsme byli všichni spokojení, Rocky viděl plno zvířat a odnesl si za krásné předvádění spoustu kokin, prasečích uší, lopatek a všeho možného :) 

29.5.

Vypadá to, jako by se u nás nic nedělo, ale právě naopak :) Děje se toho až moc že celkem hodně zanedbávám naše stránky a popravdě se za to stydím, ale pokusím se napsat vše co se událo během uplynulých dvou měsíců, i když se omlouvám za některé nepřesnosti, protože dva měsíce už je hodně :D

Květen se u nás nese v pracovním duchu a trénujeme na zkoušky o sto sedm :)

26.5. Byli jsme cvičit už na vodě s tou smaou kachnou a Rocky opět udělal velkou radost. I z vody pěkně nosil, marking udělal 2x ze dvou pokusů na jedničku podtrženou, bez jekékoliv reakce na střelbu, dohledávka jako vždy moc pěkná a střelba s klidem taky ušla, Rocky se vůbec nebál a spíš si myslel a těšil se, že taťka zase bude někde odhazovat kačenu, tak byl v pozoru. :) Musíme cvičit často, protože v červenci chceme složit zkoušky SZVP a doufáme že se nám to podaří :)

25.5. Jsme nechali konečně rozmrazit kačenu a šli jsme s ní trénovat na pole, Rocky mi udělal velkou radost a krásně nosil, dohledával a měl i pěkný marking a reakci na střelbu minimální, tady můžete vidět dvě fotečky, na kterých Rocky pěkně drží a nosí :)

 

19.5. jsme byli na nácviku SZVP ( tedy speciálních vodních prací ) u naší kamarádky Yvettky Holíkové v Klučově. Počasí bylo tak akorát a pejskům vyhovobalo. Sěšli jsme se celkově 4, Já a Rocky, Yvetta a Jingles, Kája Podesvová a její Brixie a jedna paní s goldenem Coudym.  Nejdřív se šlo na střelbu a pak na hledání v rákosí, Rocky rychle pochopil, že má hledat v rákosí a vechodit hloubš do rybníku ani nevybíhat na louku, má ale tendenci se tam v té nízké vodě v rákosí rochňat, ale jestli má pes hledat 5 minut a až potom se mu tam hodí kachna, ymslím že to rochňání na těch 5 minut bohatě stačí a rozhodčí stejně nic přes rákosí neuvidí :D Ale Rocky po povzbuzení začal pořádně hledat a kačenku pěkně našel a donesl. Potom se šlo na dohledávku dvou kačen na vodě...Rocky pěkně našel první, ale tak 50 cm od ní se jí lekl škubl sebou a uplaval pryč...takže jsem všichni nechápali co dělá :D Pak se ale koukl na holky, přesvědčil se, že po kačkou není žádná piraňa která by ho sežrala a pak už pracoval pěkvě :) Pak se šlo na dohledávku kachny, kterou umíme, troufám si říct skvěle, a měli jsme ji hotovou za necelých 10 sekund, Rocky dohledávku ve vysokém obilí prostě miluje :) Nakonec jsme zkoušeli marking, Rocky z pejsků je nejvíce ovladatelný a tak při něm byl jak to má být na zkouškách, bez vodítka. Vydržel sedět po odhození kačeny i po střelbě a když jsme ho pro ni vyslala jen v půlce cesty se zadrhl, protože je stále na střelbu citlivější, ale po povzbuzení krásně donesl, jako pokaždé s předsednutím. Pak jsme šli k Yvettce s Kájou na takové odpolední posezení u nich na zahradě a potom co Kája odešla jsme tam s Rockym ještě chvíli byli a čekali až se vrátí rodiče a sestra z výletu po Třebíči. Bylo to krásné odpoledne, plné cvičení a flatíků a moc se nám s Rockym líbilo ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takže duben, ten byl pro nás celkem klidným měsícem, plných procházek s kamarády a návštěvou speciální výstavy v Humpolci, kde jsme se byli jen kouknout, povzbudit naše kamarády a hlavně se přesně po dvou letech setkat s Rockyho chovatelkou Alenou Dragounovou a Rockyho sestřičkou. Valinka nakonec dostala ohodnocení VD4, je hodně maličká a drobňoučká, stejně jako Rocky v poměru ku psům v jeho věku...po kom to asi mají ? :)  Rocky si Valinku hned zamiloval a je to prostě jeho oblíbená sestřička společně s Terrinkou, kterou uvidíme na Konopišti, kde už se Rocky bude vystavovat a dokonce tam přijede i Rockynkův taťka Arville a jeho kamarád Sako, tak se už moc těšíme na rodinné fotky ! Na Konopišti jinak zazářila fenečka ,, Ella '' Compendio All the Best od naší kamarádky Andy Řezníčkové, získala V1, CAC i CACIB ! Jen BOBa jí vyfoukl před nosem pes Almanza Sweet Home Alabama. A její dcera Sissinka si odnesla z plně obsazené třídy mladých krásné druhé místo ! Takže tímto ještě jednou moc gratulujeme i Elišce Blažkové pro VN2 s Crashíkem a pro V4 s Teddýskem v početné třídě otevřené ♥

Jinak začolo trošičku pěkné jarní počasí a my si užíváme spoustu vycházek s kamarády a focení, fotky z procházky s kamarádem Bertíčkem ( jezevčíkem ) bohužel nemám, ale snad stačí tyto : 

 

Fotka Valinky a Rockyho ( sestřička a bratříček ) ♥ 

  

Fotka z procházky se stafforšírem Sheldonem :   

 

 

Fotka z návštěvy ,, čivavy '' Febe : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.3.

Juhůůůů! Došly nám PP s potvrzením že Rocky je už oficiálně chovný pes !!! Máme moc moc moc velkou radost, že jsme to s Rockym dokázali. Tímto potvrzením pro nás ještě vůbec nic nekončí a je před námi ještě hodně dlouhá cesta. Plánujeme plno zkoušek a výstav a uvidíme jak to všecko dopadne. 28.4. se s Rockym jedu podívat na klubovou výstavu do Humpolce, kde se uvidíme s naší chovatelkou Alenou Dragounovou a Rockyho sestřičkou Valinkou a plno kamarádama jak mezi lidmi, tak i mezi psy. Už se moc těšíme ! :)

 

Rocky a jeho plyšový, oblíbený pejsek, kterého dostal na jeho 2hé narozeniny.

 

23.3

Byli jsme u babičky a mě napadlo, že si půjčíme její Peggynu - fenku křížence a zkusím si pocvičit Rockyho, aby poslouchal na procházce i na zahradě v její přítomnosti. A tak jsme vzali Peggy i s babičkou a vyrazili k nám. Nejdřív jsme šli na procházku, já jsem vedla Rockyho a sestra Peggy. Rocky ze začátku k Peggyně trošku tahal, ale po tom co dostal vylágoš toho nechal. Šli jsme na procházku kolem ovcí, kde to má Rocky moc rád. Nakonec jsme se dopracovali k tomu, že Rocky šel bez okřikování krásně u nohy s neproplým vodítkem a po Peggy ani nemrkal. Potom jsme ho nechala jít u nohy na volno a pak i úplně na volno s povelem že k Peggyně nesmí. Udělal mi velkou radost že se k ní nerozběhl a šel si svou cestou před náma. Nakonec jsme zkoušeli procházet u nohy bez vodítka kolem Peggyny, odložení atd. a opravdu mě potěšil, až jsem si říkala že nám Rockyho někdo vyměnil. Na zahradě spolu běhali, ale Peggy je spíš dáma a nechce si hrát, takže ho spíš odháněla a kradla mu jeho buvolí kost s mořskou řasou. Rocky si jí po chvilce přestal všímat a honem si snědl aspoň to co z té kosti zbylo. Když jsem je chtěla vyfotit tak Rocky hezky seděl, ale Peggyna ani náhodou nechtěla vydržet na jednom místě, takže moc super fotek zrovna nemám.

 

Zde můžete vidět chudáka osamoceného Rockyho a Peggynu prchající ze záběru :D

 

 

17.3.

Byli jsme na návštěvě v Klučově u Yvettky Holíkové. Jeli jsme se mrknout na štěňátka z vrhu L, kterým jsem vymyslela ,, předjména '' klukům Lucky a holkám Lovely. Holky měli být původně Lovely Princes - a jméno -, ale nakonec byli jména moc dlouhé a klub je vyškrtal, takže už jsou jen Lovely. Rocky jel s náma, ale nešel dovnitř, protože se šli s taťkou projít po krásné krajině Klučova a náramě si to užili. Když jsme přišli, celá obrovská smečka : Orien, Quiny, Jingles, Baruška - maminka štěňátek, Della i Arinka nás radostně a divoce přivítali :). Štěňátka byla úžasná, jako všechny štěnda. Ani si už nepamatuju že Rocky byl ták maličký, přijde mi to neuvěřitelné. Když jsme došli zrovna si dávali šlofíka, ale brzo se vzbudili a my si s nima mohli pohrát. Tradice už je že se zamiluju do štěňátka s vínovou mašličkou ( protože vínový byl náš Rockynek ), takže jsem si oblíbila nejmenší fenečku z vrhu ( jaká náhoda, Rocky byl nejmenší ze psů a druhý nejmenší celkově i z feneček ). Byli úžasní, kluci velcí medvídci a opravdu Lucky - šťastní a spokojení s okusováním našich prstů, mých vlasů a plyšáčků. A holky byli taky Lovely - roztomilé princezny s krásnýma kukučkama. Byl to opravdu nádherný den a snad se už brzo pojedeme podívat někam na další malinké flatíčky. 

 

 

10.3. - 11.3.

Konečně nám došla kačena, kterou jsme si objednali z Brna a tak jsme vyrazili aportovat na pole u hranic s Rakouskem. Tentokrát jsem už Rockyho nemusela ani povzbuzovat a lítal pro kačenu s velkou radostí a nosil i s pěkným předsednutím a držením. Kačena byla trochu větší než minule, takže se s ní musel trochu popasovat, ale nosil jako profík :) Takže mi udělal moc velkou radost. A konečně se začínají projevovat i ty geny po mamince a tatínkovi.  Zkusili jsme si i dohledávku a zase na jedničku, takže jsem tam skákala radostí. 

A další den jsme na pole šli znova, ale tentokrát se mi už nechtělo jít pěšky a tak jsem jela na kole a Rocky musel pěkně běžet, no aspoň se zase pořádně proběhnul. Aportoval snad ještě líp než včera :) Akorát já jsem trochu zničila kačenu, když jsem ji hodila, zlomila se jí už potom noha a pak i křídlo, takže když s ní Rocky běžel křídlo ho pleskalo do očí a noha ho pleskala do kruku, ale i tak statečně nosil :) 

 

 

 

 

3.3.2013

Rocky : 

Nastal zase den mých narozenííín ! Možná bych se neměl tolik radovat protože jsem zase starší a hrozně rychle to ubíhá. Takže s takovou půjdu brzo do důchodu... Ale tento rok mě čekají minimálně dvě zkoušky, které teda nechápu jak složím, protože se panička pomátla, ale co no. Měl jsem zase moooc krásný a hlavně chutný dort. Ještě lepší než minulý rok, zajímá mě, s čím příjdou příště. Dostal jsem největší hračku co jsem kdy viděl, plyšového obrovského pejska, byl jsem z něj moc nadšený. Miluju dárky, zvlášť plyšové, které jdou rychle zničit a ,, ozdobit '' :D Ale kupodivu, jako málo mých hraček to tenhle zatím vydržel. Nechci si ho zničit. Taky jsem dostal racka, nebo co to je. Je velký a píská, ale už jsem mu urval jednu nožičku. A nakonec provaz, růžový, kde je hlava plyšového prasátka a ocásek, který je už napůl rozkousaný. Byl to super den a všichni se o mě moc starali, i když to oni vždycky ♥

 

PS : Tohle je můj poslední zápis do deníčku, když už mám ty dva roky, přece si už nemůžu psát deníček, od teď bude sekce Novinek, kam bude psát panička, ale nezoufejte, občas tam taky něco tlápknu :)

 

 

 

 

 

2.3.2013

 

Jsme si byli zacvičit v Rakousku. Nejdřív jsme jít do Rakouska ani neplánovali, chtěli jsme jít na pole ke staré celnici, jak tomu panička říká. Ale nakonec jsme celnici obešli, byl tam s náma i taťka, který měl poplašňák na zkoušení střelby. Panička na pole ale jít nechtěla a vzpoměla si že po polňačkové cestě jdou vidět v dálce louky s vrbama a že by se tam dobře trénovalo. Takže jsme šli a taťka se plahočil za náma bahnitým polem a nadával že na to nemá boty. Po proslídění rákosím, proběhnutí betonovým korytem pro vyschlý potok ( kde se taťka natáh ) jsme už měli super pocit, že jsme v Rakousku. ( Bydlíme v Mikulově kde jsou hranice s Rakouskem jen tak 1500m ) No, jenže ouha, pak jsme spatřili potok a ne vyschlý, plný vody, tak metr a půl široký. Panička se začala moooc smát, ale vůbec jsem to nechápal, ale taky jsem se usmíval protože prostě vodáááá. Tak se nakonec taťka po tom co ho málem klepnul infarkt, odhodlal k tomu přeskočit a.. opravdu přeskočil ! Potom mě panička pustila, že teda taky přeskočí, takže jsem se hned běžěl vyráchat do potoka. A než jsem se nadál panička už byla taky na druhém ,, břehu ''. Parádně jsme potrénovali jak aporty králičího dummy, tak střelbu, která mi nevadí a horlivě běžím pro aportek, tak i marking. A mezi tím jsem měl přestávky na orachtání v potoku. Byl to přímo flatí ráj.....Domů jsme šli už ,, civilizovaně '' vedle silnice přes most. Byl to parádní den a byl jsem pak pěkně unavený. Prý tam pojedeme i příště, tentokrát ale autem. :D

 

 

 

 

18.2.2013 

Rocky : 

V sobotu jsme s paničkou ráno vyšli na pole trénovat s kačenkou a bažantím dummíkem. Nejdřív mě panička nechala čekat za plotem a šla schovat něco do pole, pak jsme společně došli a mě s povelem hledej pustila. V obrovské rychlosti jsem našel bažantí dummík a rychle a pěkně předal. Panička mě posadila zase za roh a šla zase schovat dummík. Když dořekla ,, hledej '' už jsem letěl s obrovskou rychlostí hledat, čapnul jsem dummy a když jsem předával, konečně mi došlo že to není dummy ale ta kačena, takže jsem okamžitě udělal fuj ksichtík. Ale panička byla tááák nadšená že jsem ji potom krásně nosil i aportoval a hledal, někdy s malým přemlouváním ale bavilo mě to ! Takže super úspěch. Po mých narozkách si budeme obědnávat další kačku, tak snad to bude ještě lepší !

12.2. a 13.2. jsme byli s paničkou u Evy na návštěvě, spíš takovém výcvikovém pobytu, kdy jsme chodili i na její cvičák a cvičili doma. Moc jsme si to užili a máme z tama plno nových rad a metod na cvičení. Jestli Vás zajímá průběh naší návštěvy tak povídání je tady.

 

.

 

 

7.2.2013

 

Událo se tolik věcí a já nějak nestíhám psát na stránky :D Poslední dva články psala panička, protože se mi nechtělo, ale tenhle napíšu sááám. Je únor a my u nás na Moravě nemáme ani 5 cm sněhu, jen sem tam leží bílí poprašek.

2.2. jsem byl s paničkou a celou rodinou na výstavě v Brně ( mezinárodní výstava Duo Cacib ) Ve třídě jsme byli 4. - Já, Corte Dark Angel od Teplic, Exotic Taste z Mokré Hory a Atticus Golden Paradise Valley. Nakonec jsem skončil se známkou VD4 a myslím že to není žádná ostuda :) Rozhodčí byla velmi sympatická Kirsi Neumien z Finska. Mám pěkný posudek, ale prý mám strmé lopatky, no stál jsem tam při posuzování trošku nahrbeně. Ale to nevadí. 

3.2.jsem byl taky na výstavě v Brně, protože to byla dvoudení, přihlásili jsme se na oba dny. Ve třídě nás bylo 5 - Já, Atticus, Exotic, + Kendo the Master Black Brianta, Swalowsthfight Hurricane Spirit. Nakonec jsem si odnesl známku VD pez pořadí. Posudek mám krásný, jen prý musím zmohutnět. Pan rozhodčí byl Harri Lehkonen  a v kruhu ( po posuzování ) si  ještě zastavil paničku a řekl jí že mám moc pěknou linii, že potřebuji čas a že za rok budu prý krásný pes. To nás (jak mě, tak paničku )  mos potěšilo. Zase se mi nakoupilo plno prasečích uší, králičích i něco z ryby, + hračky které dostanu na narozky ( neměl jsem je vidět ale nenápadně jsem se mrknul do igelitky ) :D  Taky jsme si byli vyzvednout kačenku se kterou budeme o víkendu trénovat. A příčtí týden jedeme já a panička na 2 dny k Evě Hromádkové na cvičení, přátelský pokec a prý si zajdem i na její cvičák, kde má kurzy, takže se moc těšíme ! :D

 

 

 

 

 

 

 

12.1.2013

 

Byli jsme na výcviku ve Zlíně. Byl to základ jak učit psa vlečku. Bažant, nebo třeba dummík obalený srstí se vlače několik metrů a pes musí jít po stopě, dumík najít a přinést zpátky páníčkovi. Ve Zlíně bylo tolik sněhu, u nás nemáme nic a tam mají hromady. Bylo nás celkem šest. Cvičitelka Eva Hromádková ( pořadatelka OVVRek kde jsme byli i na nácviku) s Aimee, Já a Rocky + labradorka Daisy a 3 goldenky. Nejdřív se všichni psi vyblbli a poběhali, pak nám Eva ukázala jak vlečku udělat a pak jsme šli zkoušet. Nejdřív vlečka dlouhá tak 30 kroků. Na řadu jsme šli jako třetí, držela jsem Rockyho za obojek levou rukou a pravou ukazovala na stopu ve sněhu po dummíku a potichu říkala stopa, stopa, stopa. Rocky pochopil smysl hodně rychle a šel s čumáčkem pěkně po stopě až na konec, občas zvedl hlavu, ale na poprvé mu to šlo. Potom co si všichni psi zkusili svoji stopu, zase byla pauza a běhalo se a skotačilo ve sněhu. Druhá stopa, Rocky se ze začátku držel hodně pěkně, ale pak se mnou škubl jak chtěl zrychlit a já jsem zakopla o keř a pustila obojek, Rocky sice doběhl k dummíku a donesl, ale nebyla to stopa  :/ Třetí vlečka byla nejlepší, Rocky šel s čumákem neustále u země po stopě a rychle táhl dopředu, byli jsme moc pochválení, že to bylo moc hezké. Zase byl odpočinek a všichni psi skákala přez všechny. :) No prostě dokonalý den. Nakonec jsme všechny ještě společně vyfotili a byli moc hodní že seděli a ani se nehli. Už se těšíme až to zase někdy zopakujeme. Fotky na rajčeti.

 

 

 

5.1.2013

Dneska jsme byli na Hanácké národní výstavě psů v Brně. Rocky soutěžil v mezitřídě a rozhodčí byla Linda Voláriková, která Rockyho hodnotila už i v září. Po Rockym před kruhem vyjel flat pes který šel s námi do kruhu Kendo the Master Black Brianta a Rocky byl z toho tak zaskočený že v kruhu ani pořádně nechtěl stát a kokinka už vůbec ne :( Rocky : Paničku tam ze mě málem klepl infarkt. Nakonec jsme dostali známku V3, takže na tu scénu to bylo skvělé, chvíli jsem pěkně stál ale stejně jsem byl přikrčenej. Mám nakoupených zase spoustu a spoustu kokinek a jsem spokojený, Povýstavě jsme se stavili v polých a já se pěkně vyběhal, ale zmoknul jsem, no aspoň jsem ze sebe smyl ten pach z haly. Fotku nemám, pár sice ano, ale vypadají hrozně a když ne hrozně jsem tam  špatně vyfocený. Tak sem dávám fotku z pole.

 

..


 

Vítejte na mých stránkách ! ♥

Ahooj, já jsem Rocky ( papírovým jménem Arwi  Caro Bohemia Tilia) a moc Vás vítám na mých stránkách a srdečně Vás zvu na virtuální prohlídku do mého pelíšku !